Sprindi 2. ja kestvussõidu 3. etapp!
Laupäeval, 09 juunil 2018 toimub Lääne-Virumaal Tapa Vallas Moel PUNnvõrride Kestvussõidu Karikasarja 3. etapp ja Sprindi karikasarja 2. etapp
Esmane tutvustus:
Võistlused toimuvad Moe piiritustehase vastas, üle tee krundile rajatud võistlustrassil. Võistlejatele on mõeldud kaks parklat, mida on näha ka raja skeemil nimetustega „PARKLA“ ja „VARUPARKLA“. Tehnilise boksi alale autod ei pargi, soovi korral võib püstitada telgi. Võrride häälestamiseks on mõeldud teelõik, mis jääb kahe keelumärgi vahele. Suurele maanteele ei ole soovitav minna.
Loodetavasti on avatud ka piiritustehase muuseum, mille külastamine on võistlejatele ja nende kaaskonnale tasuta. Samuti on avatud Moe Peenviinavabrik, kust saab endale eksklusiivseid jooke kaasa osta.
Võistlusklassid:
Originaal (retro)
Standard vanus -25 a.
Standard vanus 25+ a.
Hiinakad
Tüdrukud
Kaalukad 100+
Open
Külgkorvid
Käbid-Kännud
Sprindi ringide arvu vaidleme selgeks kohapeal, arvestades raja raskuse ja võistlejate soovidega. Vaidluse korral toimub hääletus! Viigi puhul otsustab peakohtunik!. Esimene sõit päripäeva ja teine sõit vastupäeva ringi. Võistlusklasside stardijärjekord täpsustatakse kohapeal. Turvavarustuse nõuetega ja võistlusrataste tehniliste tingimustega saab tutvuda www.sakusaaruklubi.ee.
NB! 2017a. toimunud „Minide“ sõidu uuendus:
Alates 2018 aastast on sprindi sarjas uus klass „Käbid-Kännud“ kus võistlevad nii lapsevanem ja laps. Isa või ema peab olema isiklikult poja või tütre vanem. Ei või võistelda onud tädid vennapojad jne:-) Vanuse piirangut pole! Sõita võib originaal, standard ja hiina standard võrriga. Kui lapsel võrrilt jalad maha ei ulatu võib laps kasutada ka võistlusrattana sobilikku iseliikurit (ka variaatoriga) kubatuuriga kuni 50cc aga vanema sõiduriistaks peab olema võrr. Kellel suur tahtmine sõita aga võrr puudub, saab seda Punnvõrr MTÜ-st laenutada. Välja oleks pakkuda kaks masinat!
Lisainfo: http://www.sakusaaruklubi.ee/Saarude-tehnilised-tingimused
Kestvussõidu registreerimine algab samuti kell 8.00 ja toimub paralleelselt sprindi võistlusega. Kuna on tegemist „ÖKO“ sõiduga, läheb kohtunikel veidi rohkem aega masinate ülevaatusega. Seega, kel võimalik tulge varem registreerimisele.
Võistlusklassid: Retro ja Vaba klass, kui on piisavalt võistkondi siis ka Naised ja Hiinakad
Reeglite, turvanõuete ja tehniliste tingimustega saab tutvuda www.punnvorr.ee
NB! Kes tuleb originaal „RETRO“ pilliga millel vändad, tuled ja viled küljes võib kasutada ajastutruud motokiivrit!!!
Nii sprindi kui kestvuse registreerimisele võtke kaasa isikut tõendav dokument (pass, i.d.kaart või juhiluba) mille alusel antakse kõikidele osalejatele ringilugemise transponder.
Võistlusrada kulgeb tasasel pinnal, suuremate tõusude/langusteta. Ringi pikkus orienteeruvalt 1200 m. Raja katteks on kruus, vanem asfalt ja rohumaa.
Päeva lõpetamine toimub orienteeruvalt 20.00-20.30
Toitlustamine on koha peal olemas. Võistlejad saavad tasuta suppi registreerimisel saadud toidutalongi alusel. Täpne ajakava, tehnilise komisjoni ja võistlusele registreerimise üksikasjad ilmuvad lähiajal.
Sprindi võistlusele registreerimiseks palume kanda osavõtutasu soolodel 10 EUR-i (ka Käbid-Kännud) ja külgkorvidel 20 EUR-i arveldusarvele: EE781700017003468360 MTÜ Punnvõrr
Selgitusse märkida:
1. võistleja nimi
2. kontakttelefoni number
3. sprint
4. võistlusklass
5. stardinumber
6. asukoht või klubi
Kestvussõidul osalejatel palume kanda osavõtutasu 30 EUR-i võistkonna kohta arveldusarvele: EE781700017003468360 MTÜ Punnvõrr.
Selgitusse märkida:
- Võistkonna esindaja nimi
- Kontakttelefon
- Kestvus
- Võistlusklass (retro, vaba klass, naised, hiinakas)
- Stardinumber (esmakordsele osalejale väljastatakse koha peal vaba number)
- Asukoht või klubi
- Võistlejate arv (2-4)
Kohtumiseni Moel, tuli torusse ja säde silma!
PunKK 2018 aktiiv
Lisainfo :
Moe 2018 peakorraldajad:
Janno Tiido tel: 53490659
Andres Põldver tel: 5033543
Email: andres.poldver@eesti.ee
Ajakava ja võistlusjuhend
Toimumise aeg 09. juuni 2018
SPRINT:
8.00 – 9.30 registreerimine
9.00 – 9.20 rajaga tutvumine 20min.
9.30 võistlejate koosolek
09.40 -13.00 võidukihutamine
13.30 sprindivõistlejate autasustamine
Eelregistreeruda palume vähemalt 06. juuniks 2018
Start ja võistlus:
Start toimub seisvate mootoritega. Stardimärguande annab kohtunik vastavalt punase ja rohelise lipu abil. Sõidetakse soolodel 6 ringi ja külgkorvidel 4 ringi. Mõlemad sõidud toimuvad vastupäeva ringi. Võistlusklasside stardijärjekorra vaatame üle võistlejate koosolekul. Esialgne stardijärjekord sama mis Raidi krossirajal.
Autasustamine ja võistluse lõpetamine:
Autasustamistseremoonia viiakse läbi pjedestaali juures hiljemalt 30 minutit pärast viimase sõidu finišit.
Autasustatakse kõikide võistlusklasside kolme paremat karikate ja medalitega. Kõigile ülejäänud võistlejatele meened. Kõik osavõtjad saavad tasuta suppi. Selleks antakse võistlejatele registreerimisel talong.
NB! Seekord toimub sprindil elektrooniline ringilugemine, kõigil dokument kaasa.
KESTVUSSÕIT:
09.30 – 14.00 registreerimine
14.00 – 14.30 vajadusel rajaga tutvumiseks saab kasutada korraldajate poolt kohale toodud võrre.
14.45 avamine, võistlejate koosolek
15.00 – 19.00 võidukihutamine
19.30 võistlejate autasustamine
Eelregistreeruda palume vähemalt 06. juuniks 2017
Võistlusklassid:
- Retro (sprindi originaal )
- Vaba klass
- Naised
- Hiinakad
Saabumine, tehniline komisjon:
Võistluspaik sama, mis sprindil ja raja konfiguratsioon on ära toodud esmases juhendis.
Tehniline komisjon viiakse läbi kohtunike telgis kohtunike poolt.
Soovitame tulla tehnilisse komisjoni võimalikult varakult, et vältida hilisemat ülekoormatust.
Tehnilise komisjoni käigus kontrollitakse võistlusratta tehnilist seisukorda ja osavõtutasu laekumist, eraldatakse toidutalongid. Kuni 16 aastastel (kaasaarvatud) võistlejatel on nõutav nende vanema või hooldaja kirjalik luba( vastav blankett on saadav kodulehel www.punnvorr.ee või täidetakse registreerimisel). Kõik võistlejad allkirjastavad registreerimisel omavastutusdeklaratsiooni. Registreerimisele kaasa võtta isikut tõendav dokument, mille alusel väljastatakse ringilugemise transponder. Esmakordselt võistlusel osalev võistkond saab korraldajate poolt vajadusel numbritahvli.
NB! Kestvussõidus on kohustuslik kanda stardinumbrit ka tagant vaates. Numbri võib kinnitada või kleepida võistlusrattale, särgile, jopele või kiivrile (võib kasutada ka teipi). Kuna numbrit on lubatud kanda ka kiivril, siis sellest tulenevalt on numbrimärgi minimaalne kõrgus nõutav vähemalt 50 mm ( loodetavasti riietusele paigaldatakse suurem ). Number peab olema peale kantavalt pinnalt selgesti loetav.
Võistkond koosneb 2-st kuni 4-st liikmest.
Tehnilisse komisjoni peavad ilmuma kõik võistkonnaliikmed korraga, kuid ei pea olema kohustuslikus turvavarustuses, mida aga kontrollitakse pidevalt võistluse käigus. Kohustuslik on motokiiver ( ehitus – ja jalgrattakiiver ei ole lubatud), pikad varrukad särgil, jakil vms., pikad püksid, pahkluud katvad jalanõud (saapad), kindad. Soovituslik: kinnine lõuakaitsmega kiiver, põlve – ja küünarnuki kaitsmed. Turvanõuete ja tehniliste tingimustega saab tutvuda www.punnvorr.ee
Rajale proovisõitu on lubatud tegema minna vaid võistlejail, kes on registreerunud, kelle võistlusrattale on kinnitatud numbrimärk ja kes kasutavad nõuetele vastavat turvavarustust. Rajaga tutvumine toimub vastavalt ajakavale.
Peale võistlust kutsutakse valik võistlejaid vastavalt kohtunike otsusele täiendavasse kontrolli, kus veendutakse mootori vastavuses tehnilistele nõuetele. Enne mootori lahti võtmist on kohapeal võimalus see puhtaks pesta ja kuivatada, et vältida mootori kahjustamist.
Kohtunikel on õigus võistlejaid ja/või võistkondi hoiatada ja/või diskvalifitseerida.
Täiendavast kontrollist keeldumine võrdub diskvalifitseerimisega.
Ökosõidu start ja võistlus:
Start toimub seisvate mootoritega. Stardimärguande annab kohtunik vastavalt punase ja rohelise lipu abil. Võistlusklassid retro, vaba klass, naised ja hiinakad (vt. tehnilised tingimused) võistlevad koos, kuid arvestust peetakse eraldi. Sõidu kestvus on neli tundi.
Õkosõidu erijuhend on saadaval kodulehel www.punnvorr.ee
Piloodi vahetuseks asub raja kõrval spetsiaalne vahetusala. Vahetusalas kõrvalistel isikutel viibimine keelatud. Remonti teostatakse spetsiaalses boksis. Üldisel boksialal liiklemine peab toimuma ohutult!
Remondiboks on varustatud ka keevitusaparaadi, metalli lõikuri ja kompressoriga.
Autasustamine ja võistluse lõpetamine:
Autasustamistseremoonia viiakse läbi pjedestaali juures orienteeruvalt 30 minutit pärast sõidu lõppu.
Autasustatakse kõikide võistlusklasside kolme paremat võistkonda. Kõigile ülejäänud võistlejatele väike meene.
Päeva lõpus loosime välja ka erinevaid auhindu võistlejate vahel!